AK Partili Akbaşoğlu Çankırı’da sağlık ünitesinin açılışında konuştu Açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Sağlık mensuplarımızın durumlarını daha da iyileştirmeye, mali imkanlarını daha da artırmaya dönük bir çabanın içinde samimiyetle bulunduğumuz hakikattir.” dedi.

Çankırı Devlet Hastanesinde yeni hizmete sunulan “Koroner Anjiyografi Ünitesi” için hastane konferans salonunda tanıtım toplantısı düzenlendi.

Akbaşoğlu, burada yaptığı konuşmada, sağlık kuruluşlarının önemine vurgu yaparak, salgın döneminde sağlık çalışanlarının özveriyle görev yaptıklarına işaret etti.

Kendisinin de 58 gün koronavirüs tedavisi gördüğünü belirten Akbaşoğlu, “Bu çerçevede 2 yılı aşkın bir süredir başta Çankırı’mızdaki aziz hemşehrilerimize, 81 vilayetimizdeki aziz milletimizin fertlerine, 85 milyon insanımıza hizmet sunan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık ordusunun neferlerine teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik çeşitli düzenlemeler yapıldığına dikkati çeken Akbaşoğlu, şunları söyledi:

“Aynı zamanda şiddeti önlemeye dönük çeşitli tedbirleri ortaya koyacak şekilde Ceza Kanunu’nda da çeşitli değişiklikleri ihtiva eden teklif, Meclis’in, Genel Kurulun gündemine gelecek. Bu manada sağlık mensuplarımızın durumlarını daha da iyileştirmeye, mali imkanlarını daha da artırmaya dönük bir çabanın içerisinde samimiyetle bulunduğumuz hakikattir.”

AK Parti iktidarında sağlık noktasında büyük devrimler gerçekleştirildiğini, birçok şehir hastanesinin ülkeye kazandırıldığını söyleyen Akbaşoğlu, “İnşallah 400 yataklı hastanemizi şehrimize ilave olarak kazandıracağız. Mevcutta toplam 700 yataklı bir hastane ile Çankırılılara inşallah en güzel sağlık hizmetlerini sizlerle beraber vermeye devam edeceğiz. İnşallah hemşehrilerimizin bundan sonra Ankara’ya sevkine gerek kalmayacak, acil bir şekilde müdahale ederek onları burada tedavi edebilme imkanı bu vesileyle inşallah gelmiş oldu.” ifadelerini kullandı.

Vali Abdullah Ayaz da sağlık çalışanları sayesinde salgının zirve yaptığı dönemlerde bile hastanenin iyi bir şekilde yönetildiğini söyledi.

İlerleyen süreçte salgının hafifleyeceğini değerlendirdiklerini belirten Ayaz, “Sağlık ötelenebilir, ertelenebilir bir hizmet değil. Aslında bizim yönettiğimiz diğer kamu hizmetlerinden çok farklı bir özellik arz ediyor bu vasfıyla. Burada da bizim öteleyemeyeceğimiz veya başka bir şekilde ikame edemeyeceğimiz bir hizmetin, ilimizde hizmete alınmasını artık devreye alınmasını hep beraber kutluyor, açılışını yapıyoruz.” diye konuştu.

Vali Ayaz, yeni ünitenin açılmasında katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Programda, Başhekim Uzm. Dr. Bekir Demirtaş, yeni hizmete sunulan ünite hakkında sunum, İl Sağlık Müdürü Hüseyin Sarıkaya da açılış konuşması yaptı.

Konuşmaların ardından “Koroner Anjiyografi Ünitesi”nin açılışı gerçekleştirildi.

Related Posts

Meteoroloji saat verdi: Kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran Marmara, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Karadeniz ile Kütahya …

27. Periyot 6’ncı yasama yılı 1 Ekim’de başlıyor

TBMM Lideri Mustafa Şentop: 27. Periyot 6’ncı yasama yılı 1 Ekim’de başlıyor. Meclisimiz 1 Ekim 2021 tarihinde başladığı 5’inci yasama yılını …

Hugh Jackman kim, kaç yaşında? Hugh Jackman Türk mü? Hugh Jackman’in aldığı mükafatlar…

Ryan Reynolds, Deadpool hayranlarını heyecanlandıran yeni bir haber paylaştı. Reynolds’ın yer aldığı teaser’da Hugh Jackman’ın Deadpool 3’te …

Afyonkarahisarlı şehit Muhammed Arı’nın annesi hayatını kaybetti

13 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi’nde PKK’lı teröristlerin ateşi üzerine çatışma çıkmış, hain atak sonrası 6 …

Mağaza Market-Sen’den ‘A101, son kullanma tarihi geçen eserleri satıyor’ savı: ‘Bakanlık seyrediyor…’

Marketlerinde yaklaşık 80 bin TL’ye tekne satacağını belirttiği broşürle dikkat çeken ve son olarak ‘barkod oyunu’ argümanıyla tartışılan A101 …

Gürpınar Hali’nde denetim! Yasak avlanan 1 ton balığa el konuldu

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinesinde, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.