Alexander Zverev durumunu açıkladı: Birkaç bağ yırtığı…

Roland Garros’a şampiyonluk argümanıyla giren ve formuyla yarı finalde Nadal’ın karşısına çıkan Alexander Zverev, talihsizlik sakatlığının akabinde son durumunu açıkladı.

Roland Garros Yarı Finali’nde Rafael Nadal ile oynadığı gayretin ikinci setinde bileğinden berbat bir biçimde sakatlanan ATP 3 numarası Alexander Zverev açıklama yaptı.

Nadal ile 3 saatte bitmeyen ikinci sette başa baş çaba eden 25 yaşındaki raket, sağ ayak bileğini burkmasıyla acıdan gözyaşları dökmüştü. Ayağının üstüne basamayan Zverev’in birinci denetiminden yırtık olduğu belirlendi.

Instagram’dan açıklama yapan Alman raket, “Hey millet! Artık meskene dönüş yolundayım. Birinci tıbbi denetimlere nazaran, sağ ayağımda birkaç yan bağ yırtılmış üzere görünüyor. Daha ileri tetkikler yapmak ve iyileşmem için en düzgün ve en süratli yolu belirlemek için Pazartesi günü Almanya’ya uçacağım. Dünden beri aldığım nazik bildiriler için dünyanın her yerinden herkese teşekkür etmek istiyorum. Dayanağınız şu anda benim için çok şey tabir ediyor!Gelişmeler hakkında sizi mümkün olduğunca bilgilendirmeye çalışacağım” tabirlerini kullandı.

27 Haziran’da başlayacak Wimbledon’ı kaçıracak olan Zverev’in 29 Ağustos’ta başlayacak Amerika Açık’ı da kaçırması yüksek ihtimal…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.