Babacan ve Davutoğlu’nun partileri birbirine girdi! 6’lı masada hengame

Millet İttifakı’nda çatlak sürüyor. Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın, “Sayın Ahmet Davutoğlu, ‘Saadet, Gelecek ve DEVA ittifak yapalım’ diye önerdi. Partinin yetkili organlarına götürdük. Başkanlık konseyinde 21’de 21 reddedildi. Bir kişi bile desteklemedi. O bizim kendimizi nasıl tanımladığımızla ilgili bir bahis. İstemiyor arkadaşlarımız” halindeki kelamları Gelecek Partisi’nin yansısına neden oldu.

BAYKAY: “EN BÜYÜK YANILGI SİZİ ADAM YERİNE KOYUP BU TEKLİFİ GÖTÜRENLERDEDİR”

Gelecek Partisi Kurucular Şurası Üyesi ve Toplumsal Siyasetler Lider Yardımcısı Abdülkadir Baykay, toplumsal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından açıklamada bulundu ve Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ı eleştirerek, “En büyük kusur sizi adam yerine koyup bu teklifi götürenlerdedir” dedi.

Abdülkadir Baykay, kelam konusu paylaşımının akabinde yine açıklamada bulundu ve “Yazdıklarımın ardındayım daha evvel dediğim üzere ülkede siyaset yapmak için illa yalakamı olmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ELMAS: BU LİSAN VE ÜSLUP HAYLİ SAKINCALI. AYIP EDİYORSUNUZ”

DEVA Partisi Kurucular Heyeti üyesi Tunahan Elmas, Abdülkadir Baykay’ı eleştirdi ve “Siz gelecek partisinin kurucusunuz. Ali beyefendi ve Ahmet hoca eski dost ve yıllarca bir arada siyaset yaptı. Bugün, 6’lı masada iki parti de ülkenin geleceğine yönelik katkı sunuyor. Bu lisan ve üslup epey sakıncalı. Hem partiler ortası diyalog için, hem memleket için. Ayıp ediyorsunuz” iddiasında bulundu.

“BANA NAZARAN ONLARA BU TEKLİFİ GÖTÜRENLER DE KUSUR YAPMIŞTIR”

Abdülkadir Baykay da, Tunahan Elmas’a yanıt verdi ve “Siyasi olarak bir beklentim yok. Bana nazaran onlara bu teklifi götürenler de yanılgı yapmıştır. Bu halde kendini kaf dağında görüp açıklama yapanlar da kurucusu olmamız yapılan yanlışları söylememiz manasına gelmiyor. Kimseyi peygamber görmüyoruz biz başkanlarda kusur yapar” iddiasında bulundu.

“ELEŞTİRMEK FARKLI, MİLLETİN ADAMLIĞINA LAF ETMEK BAŞKA ŞEYLER”

Tunahan Elmas da, Abdülkadir Baykay’a yanıt verdi ve “Eleştirmek farklı, milletin adamlığına laf etmek farklı şeyler Abdulkadir beyefendi. Bu ayrımı yapabilecek biri olduğunuzu düşünüyorum” dedi.

BAŞÇI: “TEK BAŞIMA KALIRIM, YÜZDE 1 OY ALIRIM TEKRAR DE DEVA İLE YAN YANA GELMEM”

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun avukatı Ahmet Başçı da, Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ı eleştirdi ve “Tamamiyle şahsi fikrimdir. Tek başıma kalırım, yüzde 1 oy alırım tekrar de DEVA ile yan yana gelmem. 2 temel sebebi var. Muhafazakarlığın tarifini bilmiyorlar. Liberal olmak ile elitizm ve üstenciliği karıştırıyorlar” dedi.

YILDIRIM: “AÇ TAVUK KENDİNİ BUĞDAY AMBARINDA ZANNEDİYOR”

Gelecek Partisi Adana Vilayet Lideri Ebubekir Yıldırım da, Ali Babacan’ın açıklamasını eleştirdi ve “21’de 21’in kime hizmet ettiği belirli değil! Aç tavuk kendini buğday ambarında zannediyor” diye konuştu.

AKYÜZ: “KAÇ AYDIR YERDE BU MEVZUYU SORAN VATANDAŞA KEDER ANLATMAKTAN YORULMUŞTUK”

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Lider Yardımcısı Bayram Ali Akyüz de, Ali Babacan’ın açıklamasını kıymetlendirdi ve “İlk evvel size hakikaten teşekkür ediyoruz. Kaç aydır toprakta bu mevzuyu soran vatandaşa kaygı anlatmaktan yorulmuştuk. Sizin ve 21 heyet üyeniz sayesinde bu yükten kurtulduk…” ifadelerini kullandı.

ROSE: ABDÜLKADİR BEYEFENDİ BU YAZIYI SİLECEKSİNİZ

Deva Partili Ahmet Rose de, Gelecek Partisi Kurucular Konseyi Üyesi ve Toplumsal Siyasetler Lider Yardımcısı Abdülkadir Baykay’ın Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan’a yönelik “En büyük kusur sizi adam yerine koyup bu teklifi götürenlerdedir” ifadelerini eleştirdi.

Ahmet Rose; “Abdülkadir Beyefendi terbiyenizi takının. Adam yerine koymak falan nasıl sözler. İttifak yapmadık diye düşman mı olduk birbirimize? Bu yazıyı sileceksiniz” dedi.

ÖZELLEŞTİRME VE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Millet İttifakı CHP, GÜZEL Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’den oluşuyor. Millet İttifakı’nı oluşturan partiler, özelleştirme ve İstanbul Kontratı konusunda uzlaşma sağlayamıyor.

BABACAN: “BÖYLE BİR TABLO VATANDAŞTAN DAYANAK ALIR MI? BU TÜRLÜ BİR TABLO VATANDAŞIN İTİMADINI OLUŞTURABİLİR Mİ?”

Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan’ın “6 genel lider farklı başka şeyler söylüyor. Bu türlü bir tablo inanç oluşturabilir mi? Mümkün değil” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Babacan, YouTube kanalında yayın yapan bir gazetecinin canlı yayınına katıldı. Ali Babacan konuşmasında, “Siz de bana sordunuz. Özelleştirme… Artık 6 partinin ortak Cumhurbaşkanı adayı bugün özelleştirmeyle ilgili ne söyleyecek? Diyelim ki bugün adayımız şu diye açıklasak” dedi.

Babacan, gazetecinin “Kılıçdaroğlu bugün ‘kamulaştırma’ dedi” halindeki hatırlatması üzerine, “Evet tahminen öteki bir genel lidere sorsanız öteki bir şey diyecek. Öbür genel lidere sorsanız diğer bir şey söyleyecek. Cumhurbaşkanı adayı da öteki bir şey söyleyecek. Bu türlü bir tablo vatandaştan dayanak alır mı? Bu türlü bir tablo vatandaşın inancını oluşturabilir mi? Mümkün değil yani..” sözlerini kullandı.

 

Related Posts

Slovacko – Fenerbahçe maçının yayıncısı aşikâr oldu

Temsilcimiz Fenerbahçe 2022-2023 UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme ikinci maçında Çekya deplasmanında Sovacko ile karşılaşacak. 11 Ağustos Perşembe …

U18 Basketbol Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan finali; FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet …

Beşiktaş, Axel Tuanzebe’yi takımına katmak istiyor

Beşiktaş’ta stoper arayışları devam ediyor. Siyah-beyazlılar Manchester United’ın İngliz oyuncusu Axel Tuanzebe’yi listesine aldı. NTV Spor’un …

İçişleri: Eren Abluka-31 operasyonu başlatıldı

Ayrıntılar geliyor…

Sivasspor – Gaziantep FK maçından kareler

MEB’den 65 okula ‘okul kayıt parası’ incelemesi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘okul kayıt parası’ alındığına ait şikayetler üzerine inceleme başlattı. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.