Baykar’dan Polonyalılara jest: Bayraktar TB2 bağışlanacak

Türkiye’nin yerli ve ulusal savunma sistemlerini geliştiren Baykar, Polonya’da Ukrayna için “Bayraktar TB2” alınması emeliyle toplanan bağışların Ukrayna’daki yardım kuruluşlarına iletilmesini isteyerek, Ukrayna’ya “Bayraktar TB2” bağışlama kararı aldı.

Polonya’daki yardım kampanyasının organizatörü ve gazeteci Slawomir Sierakowski’ye Baykar tarafından gönderilen mektupta, Polonyalıların topladığı yardımların Ukrayna’daki yardım kuruluşlarına yönlendirilmesi teklif edildi.

Ücretsiz gönderilecek

Mektupta, bu ülkeye fiyatsız “Bayraktar TB2” insansız hava aracı sağlanacağı kaydedildi.

Kampanyayı destekleyen Polonya halkına duyulan minnettarlığın tabir edildiği mektupta, yüz binlerce vatandaşın katıldığı çalışmanın etkileyici olduğu vurgulandı.

“Arzumuz, Ukraynalıların hayatını kurtarmada başarılı olmasıdır”

Sierakowski’ye bir teklif iletilen mektupta, şöyle denildi:

“Kampanyanız çerçevesinde, Ukrayna halkına bir Bayraktar TB2 sağlayacağız. Böylelikle anavatanlarını daha uygun koruyacaklar. Topladığınız bağışların da Ukraynalı hayır kurumları tarafından Ukrayna’yı güçlendirecek maksatlara tahsis edilmesine nezaret edeceğiz. İsteğimiz, teklifimizin ve bu kampanyanın, bir an evvel sona ermesi için dua ettiğimiz bu sıkıntı vakitlerde günahsız Ukraynalıların hayatını kurtarmada başarılı olmasıdır.”


Bayraktar TB2 bağış kampanyaları

Ukrayna ordusuna ve halkına dayanak için Bayraktar TB2 satın alınıp bağışlanması maksadıyla bir dizi ülkede kampanyalar başlatılmıştı.

Kampanyalar sonunda Ukrayna’da 3, Litvanya’da 1 Bayraktar TB2 alımı için hedeflenen sayılara ulaşıldı.

‘Ukrayna halkı için kullanın’

Baykar, Ukrayna ve Litvanya’daki kampanyalara karşılık olarak toplam 4 Bayraktar TB2’yi hibe edip, toplanan kaynağın da Ukrayna halkı için kullanılmasını istemişti.

AA’nın haberine nazaran Kanada’da da birebir maksatla açılan kampanya ise devam ediyor.

Related Posts

Slovacko – Fenerbahçe maçının yayıncısı aşikâr oldu

Temsilcimiz Fenerbahçe 2022-2023 UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme ikinci maçında Çekya deplasmanında Sovacko ile karşılaşacak. 11 Ağustos Perşembe …

U18 Basketbol Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan finali; FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet …

Beşiktaş, Axel Tuanzebe’yi takımına katmak istiyor

Beşiktaş’ta stoper arayışları devam ediyor. Siyah-beyazlılar Manchester United’ın İngliz oyuncusu Axel Tuanzebe’yi listesine aldı. NTV Spor’un …

İçişleri: Eren Abluka-31 operasyonu başlatıldı

Ayrıntılar geliyor…

Sivasspor – Gaziantep FK maçından kareler

MEB’den 65 okula ‘okul kayıt parası’ incelemesi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘okul kayıt parası’ alındığına ait şikayetler üzerine inceleme başlattı. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.