Çamaşırlarınızı neden akşamları yıkamamalısınız ?

Neden çamaşırları akşamları yıkamıyorsunuz?

Elbette akşam çamaşır makinesinin sesine dayanamayan komşularınız yoksa akşamları çamaşır yıkayabilirsiniz ama çamaşırlarınızı akşam kurutmamak en doğrusu. Akşam saatlerinde dışarıda nem oranı artıyor, bu da çamaşırların kurumasını olumsuz etkiliyor.

Bazı batıl inançlı hanımlar, akşamları asılan çamaşırların sadece güneş ısısından değil aynı zamanda güneş enerjisinden de yoksun kalacağına inanıyor. Kurutma makineleri çağında sanırım artık bu konuda bu kadar endişelenmemize gerek yok.

Rutininizi bulun
Günümüzün dinamik dünyasında çamaşırlarınızı ne zaman yıkadığınız değil, hiç yıkayıp yıkamadığınız önemlidir. Özellikle birden fazla çocuğunuz varsa ve ikiniz de işe gidiyorsanız, muhtemelen üzerinize her taraftan çamaşır yığınları düşüyordur. Bu durumda sisteminizi bulmanız gerekir.

Çamaşırhane hakkında bilmediğiniz şey ?
Hindistan’daki en büyük çamaşırhaneye Dhobi Ghat denir. Bu, yaklaşık 7.000 erkeğin Mumbai’deki hastanelerden, otellerden ve diğer işletmelerden her gün çamaşır yıkadığı, tren istasyonunun yakınında bulunan bir açık hava çamaşırhanesidir.
Antik Roma’da çamaşır tozu veya jeli yerine hayvan idrarı kullanılıyordu. İyice durulamama rağmen hala kokuyordu. Bu nedenle Roma çamaşırhaneleri ortalıkta berbat bir koku dolaşan pek hoş bir yer değildi.
Uzayda yıkanmazsınız. Suyu uzaya ulaştırmak pahalı ve zordur, bu nedenle astronotlar artık giyilemeyen kıyafetleri çöpe atar. Bunu diğer çöplere ekliyorlar ve bunlar daha sonra atmosferde yanıyor.
İsviçre’de çamaşırlar bir programa göre yıkanır. İsviçre’deki konut binalarında çamaşır makinesi ve kurutucu bulunur. Her kiracı, çamaşır makinesini ve kurutucuyu kullanmayı planladığında ortak plana girmelidir. Böylece yıkama çok planlı hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx