Canan Kaftancıoğlu’ndan Fahrettin Koca’ya sert reaksiyon

Konya Kent Hastanesi’nde, dün Hacı Mehmet Akçay isimli şahıs, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’yı tabancayla başına ateş ederek öldürmüş, akabinde tıpkı tabancayla başına ateş edip hayatına son vermişti.

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, hususla ilgili toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak, “Erdoğan gör yarattığın iklimi, utan utan! Maharetsiz bakanını da al, derhal gidin. Şiddeti uygulayanlara sus pus olup, hakkını isteyen sıhhat çalışanına ‘giderlerse gitsinler’ demenizin bedelidir bu yaşananlar. Onlar kalacak, siz gideceksiniz. Bu şiddet de ya bitecek ya bitecek!” sözlerini kullanmıştı.

“MİLLETİMİZİN VİCDANINA HAVALE EDİYORUM”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Kılıçdaroğlu’na şu cevabı vermişti:

“Bir tabibin katledilmesi karşısında zerre kadar keder içermeyen şu kelamları milletimizin vicdanına havale ediyorum. Bizim yüreğimiz yanıyor Kemal Beyefendi. Biraz da olsa üzgün görünemez miydiniz?”

BİZİM VAZİFEMİZ ÜZGÜN GÖRÜNMEK DEĞİL

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, toplumsal medya hesabından Fahrettin Koca’nın paylaşımını alıntılayarak, Koca’ya sert yansıda bulundu.

Kaftancıoğlu, şu sözleri kullandı:

“Sayın meslektaşım; biz siyasalların vazifesi üzgün görünmek ya da yürek yangımızdan kelam etmek değil, toplumun yüreğini yakacak olaylara ve durumlara tahlil olmaktır Meslektaşlarımız,vatandaşlarımız hüzünden kahroluyor aslında hepimizin o koltuklarda üzülmek dışında sorumlulukları var.

Ve ayrıyeten milletimiz kimin üzgün göründüğü! kimin ise nitekim üzgün olduğuna karar verecektir. Kaygı etmeyin, bu millete güvenin…”

Related Posts

U18 Basketbol Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan finali; FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet …

Beşiktaş, Axel Tuanzebe’yi takımına katmak istiyor

Beşiktaş’ta stoper arayışları devam ediyor. Siyah-beyazlılar Manchester United’ın İngliz oyuncusu Axel Tuanzebe’yi listesine aldı. NTV Spor’un …

İçişleri: Eren Abluka-31 operasyonu başlatıldı

Ayrıntılar geliyor…

Sivasspor – Gaziantep FK maçından kareler

MEB’den 65 okula ‘okul kayıt parası’ incelemesi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘okul kayıt parası’ alındığına ait şikayetler üzerine inceleme başlattı. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 …

Fener Rum Patriği Bartholomeos’tan Balıklı Rum Hastanesi Huzurevi’ne ziyaret

Fener Rum Patriği Bartholomeos, yangından sonra başlatılan hasar tespit çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Patrikhane yetkilileri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.