Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ümraniye Millet Bahçesi açılış töreninde konuşuyor

“Ülkemizin dört bir yanında inşa etmeyi planladığımız millet bahçelerinin önemli bir kısmını İstanbul’da hayata geçiriyoruz. 81 ilimizde 404 millet bahçesini projelendirdik. 111’ini tamamlayarak hizmete sunduk. Hedefimiz 2023’te 404 millet bahçesinin tamamını bitirmek.

İstanbul’a kazandıracağımız 17 millet bahçesinin 13’ünü tamamladık. En büyük projemiz ise Atatürk Havalimanı’na yapacağımız millet bahçemiz olacaktır. Atatürk Havalimanı’nda oluşturacağımız millet bahçesi dünyada ilk sıralarda yer alacak.

Yaşı 60’ın üzerinde olanlar 70-80-90’ların Ümraniye’sini hatırlayacaktır. Ya öldürülen işçiler, ya patlayan çöplüğüyle ya da sefalet görüntüleriyle yer alır. Kim vardı belediyede, CHP. CHP deyince akla çöp, çamur, çukur, pislik gelir. Ümraniye denince akıllarda İstanbul’la ilgisi olmayan uzak bir yer gelirdi.

İstanbul’un her köşesini her mahallesini, her ilçesini altyapı ve üst yapıyla donattık, donatıyoruz. İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı olduğum zaman bu Ümraniye’nin hali neydi? Göreve geldik, Ümraniye bu hale geldi. Sizlerin desteği olmasaydı biz bugün buralara gelmezdik.

1999 depremi bölgemizdeki şehirlerimizin tamamıyla birlikte İstanbul zaaflarını ortaya serdi. Şehrin yapı stokunun dönüştürülmesi ihtiyacı ortaya çıktı. Son 9 yılda sosyal konutlarla birlikte 2,5 milyon konutun dönüşümünü tamamladık. 300 bin konutun inşası sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.