Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan “Kızılay” yorumu: Çadır satma meselesi ve Kerem Kınık’ın kurumunu savunmak için yaptığı ilk açıklama yanlıştı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay’ın çadır ve gıda satmasına ilişkin konuştu. Kalın, “Çadır satma meselesi yanlıştı, bunu daha sonra Kerem Bey de söyledi. Kendi kurumunu ve arkadaşlarını savunmak için yaptığı ilk açıklama yanlıştı” dedi.

50 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından AHBAP’a 46 milyon lira karşılığında çadır sattığı ortaya çıkan Kızılay’a tepkiler sürüyor. TV100’den Candaş Tolga Işık’ın “Az Önce Konuştum” programına katılan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’a, Kızılay’a yönelik eleştiriler ile çadır satma skandalına ilişkin değerlendirmesi soruldu.

Kalın konuya ilişkin şunları söyledi:

“Çadır satma meselesi yanlıştı, bunu daha sonra Kerem Bey de söyledi. Kendi kurumunu ve arkadaşlarını savunmak için yaptığı ilk açıklama yanlıştı. Bu tartışmanın uzaması, devam etmesi de birtakım hataları birbiri ardına getirdi. Bunlar üzücü, Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Buna böyle bakmalıyız, kişilerin kurumlara zarar vermesine elbette izin verilmemeli. Şu anda kan acil bir ihtiyaç. Kan stokunun mutlaka tam olması lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir