Eşref Hamamcıoğlu: ‘Dursun Özbek daha evvel de denedi’

Galatasaray Kulübü’nün lider adaylarından Eşref Hamamcıoğlu, Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği üyeleriyle bir ortaya geldi.

Derneğin Bitez Mahalllesi’ndeki lokalinde Bodrum 1905 Galatasaraylılar Derneği Lideri Cankat Uzunluklu ve üyelerle sohbet edip sorularını cevaplayan Hamamcıoğlu, projelerine ait açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın gayrimenkullerinin satışına yönelik açıklanan proje konusunda tenkitlerini sürdüren Hamamcıoğlu, “Bu gayrimenkuller kimsenin babasının malı değil, Galatasaray’ın mal varlığı. Bedelli liderlerimiz yöneticileriyle bunlara emek sarf etmişler, Galatasaray’a kazandırmışlar. Elimizdeki gayrimenkulleri ‘sadece o satar, o yapar, o olmazsa olmaz’ diye bir paranoyaya girmenin manası yok. En kolay şey bir şeyi satmaktır. Hasebiyle bir proje değil bu. Galatasaray’ın gayrimenkullerinin satışa arzı, bu bir proje değil, bir çıkış reçetesi olabilir. Bunu ben de gelsem tahminen gibisi formda yaparım” diye konuştu.

Hamamcıoğlu, gayrimenkul satışları durumunda gelen paranın nasıl harcanacağının sorulması gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:

“En büyük ıstırap burada. Galatasaray’da şu anda en büyük eksik, varlık idaresi. Gelen parayı yönetemiyoruz. Sayın Dursun Özbek, artık gıyabında aleyhinde konuşmak istemiyorum fakat daha evvel bunlar denendi. Bir Riva var, önümüzde bir otel projesi var. Birebir şeyi deneyip farklı tahliller, sonuçlar beklemek büyük kusur olur. O bakımdan ben bunu önemli bir proje olarak görmüyorum Biz de gibisi bir şey sunacağız. Ancak bunu bir Mesih üzere, ansızın çıkıp hayatımızı kurtaracak muamelesini hiçbirimizin yapmaması lazım.”

Hamamcıoğlu, Galatasaray’ın 250 milyon dolar civarında borcu olduğunu ve bunun ödenmesine yönelik ise şunları söyledi:

Bu borç hayalle, atıp tutmakla ödenecek bir borç değil. Bizim de o denli bir savımız yok. ‘Geleceğiz iki sene sonra sıfır borç’ filan yok. Yalnızca yönetilebilir hale getirmek. Bunun içinde farklı vizyon koymak lazım. Her türlü popülist siyasetten kaçınmak lazım. Verimlilik sağlamak lazım. Verimlikten kastım küçülmek değil. Zira küçülerek büyüyemezsiniz. Lakin delikleri kapatmak lazım. Çok delik var. Bilhassa futbol şubesi bildiğiniz üzere değil. Burada esasen yeni çıkan düzenlemeler, kanunlar sizi disipline ediyor. Bizim de bakış açımız gelir artırıcı kalemlere yüklenmek, bir yandan da sarfiyatları kısmak.”

Sportif faaliyete bağlı olmayan gelir kalemlerini yükseltmeye yönelik projeleri olduğunu anlatan Hamamcıoğlu, dijital dönüşüm ve buna entegre edilen mağazacılık ve mağazaları organize edip dükkan açmak yerine e-ticaret ile yurt dışındaki taraftarlara da ulaşacaklarını söyledi.

Galatasaray’ın sportif başarıyı satın alma vakti geçti” diyen Hamamcıoğlu, altyapıya değer verip yeni yıldızlar çıkarılması gerektiğini kelamlarına ekledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.