Fatih Altaylı: AK Parti’deki FETÖ’cüler bana saldırıyor

Fatih Altaylı: Bana AK Parti’deki FETÖ’cüler ve Pelikancılar saldırıyor
“Yaklaşık 10 gün önce AK Parti içerisinden biri arayıp ‘FETÖ’cüler içeride halen varlar ve sana karşı hamle yapacaklar’ dedi”

İstanbul’da Galata Köprüsü’nde düzenlenen “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek ve İsrail’e Lanet” mitinginde yaşanan yumruklu saldırı olayının ardından paylaştığı “eline sağlık” mesajı nedeniyle hakkında soruşturma açılan gazeteci Fatih Altaylı, 10 gün kadar önce AK Partili bir tanıdığının “Partideki FETÖ’cüler sana hamle yapacak” dediğini anlattı.

“FETÖ’cüler içeride halen varlar ve sana karşı hamle yapacaklar”

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Altaylı, “Yaklaşık 10 gün önce AK Parti içerisinden biri arayıp dedi ki, ‘FETÖ’cüler içeride halen varlar ve sana karşı hamle yapacaklar. ‘Böyle bir güçleri var mı?’ dedim. ‘Var, partide yeniden örgütleniyorlar’ dedi. Tipik Fetullah işi, çok net. Eski Fetullahçı kadroların işi. Pelikan ve Fetullah el ele. Zaten aralarında çok fark yok. Onların yaptığı iş” diye konuştu.

‘HAFTADA BİR İFADE VERİYORUM’

Bu yaşananları beklediğini söyleyen Altaylı, suçlamaları ‘abuk sabuk’ olarak değerlendirerek, “Burada kıyametin kopma nedenini anlamıyorum. Ben çeşitli vesilelerle haftada bir ifade veriyorum. Normal. Ortada köpürtülecek bir şey yok” dedi.

‘O TWEET’İ TEST AMAÇLI ATTIM’

Altaylı, tartışma yaratan “eline sağlık” mesajını neden attığını ise şöyle açıkladı:

“O an yanımda reklamcı arkadaşım vardı. Dedim ki, ‘Bir tweet atacağım. İki taraftan birden küfür yiyeceğim.’ Ve attım. Arkadaşım ‘Kimi kastediyorsun’ dedi. ‘Kim kimi anlarsa onu. Sen şimdi tartışmaya bak’ dedim. Çünkü biliyorum, herkes kendi açısından algı yapacak. Ben test amaçlı attım. 3-4 saat sonra yazdım bunu. Dedim ki ‘Bir test yaptım, sonucunu aldık.’ Niyetim toplumdaki bölünmeyi görmek ve göstermekti. Bunca yıl suçu ve suçluyu övmemişim şimdi mi öveceğim?

Birincisi, herkes birbirine saldırmak için fırsat kolluyor. Müthiş bir bölünmüşlük var. İki, Türkiye’de anayasa üzerine yemin etmiş insanlar, anayasal düzene başkaldırıyı neredeyse savunur hale gelmiş. Bunu beklemiyordum. Bölünmüşlüğü bekliyordum. Sadece bunun ne kadar hızda ve nasıl olacağını görmeyi merak ediyordum. Ama anayasal düzeni korumaya yemin etmiş insanların anayasal düzeni başkaldırmayı savunacağını tahmin etmiyordum, çok şaşırdım.” (YAZININ TAMAMI)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx