Gençler Meral Akşener’e sıkıntı yandı

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, gençlerle buluşmaya devam ediyor.

“Gençler İçin Gençlerle Beraber” programının sekizinci kısmını yayınlayan Akşener, bu programda KYK borçları ödeyemediği için mağdur olan gençlerle bir ortaya geldi.

Akşener’in; “Bu ülkeye umutların ne durumda” diye sorması üzerine bir genç; “Burada bu halde görmek istemiyorum kendimi. Bir gün dışarıda bana saldıran bir adamın, hür bir biçimde dışarıda gezmeyeceğini bildiğim bir ülkede kendimi görmek istiyorum” cevabını verdi.

Başka bir genç; “Bir yurt dışında gezme hayallerimiz vardı yani 100 bin lirayla gitsek herhalde bir çorba içer, iki tıp atar geliriz. Pandemide konuta kapandık artık iktisattan ötürü ülkeye kapandık. Çıkma talihimiz hiç yok” diye yanıt verirken, bir öbür genç; “Açıkçası ben ülkeden çıkmayı düşünmüyorum. Her şey değişir üzere bir umudum yok. Her şey değişir bir umudum yok” diye konuştu.

Bir genç ise Kredi Yurtlar Kurumu’nun (KYK) kurallarına ait; “KYK yurdunda kalıyorum. İnanın 7 kişilik, 8 kişilik odalar var” dedi.

KYK ile ilgili sorunlarını gençler şu sözlerle anlattı:

  • 7 kişi kaldık biz bir meskende. 4-5 tane kısmımdan arkadaşım büsbütün okulu bıraktı yol masrafından ötürü.
  • 3 kişi kalıyorduk biz, 4’e çıkarılmış. Artık o kadar pandemi boyunca bas bas bağırdınız, ‘sosyal mesafe’ diye. Kolumu şöyle bir atsam adamın hızına çarpıyor.

Bir gencin; “750-800 lirayla bir ayı çıkarmaya çalışıyorum” kelamları üzerine Akşener; “Beslenmen nasıl oğlum senin” sorusunu sordu. Genç, Akşener’in sorusuna; “Makarna, mantı, pirinç vs. O stil şeyler. Bu türlü kendimi şımartıp bazen iki hafta bir falan kıyma alıyorum yemeklik” karşılığını verdi.

Bir genç ise; “Ben öğrencilik hayatımı yaşadığımı düşünmüyorum. Ne bir konsere gittim ne bir şey, sahiden gitmedim bu arada” diye konuşurken, diğer bir genç; “2013 yılındaki halimi hatırlıyorum etkinliklere katılabiliyorduk, konserlere katılabiliyorduk ancak şu an tek yaptığım şey ayı kurtarmak, günü kurtarabilmek” kelamlarıyla durumunu tabir etti.

Bir gencin; “Sonuç hüsran, daima hüsran oldu” kelamları üzerine Akşener; “Umarım bizi yönetenler ve yarın bizi yönetecek olanlar ben de dahil olmak üzere bu sesi duyarız, duyururuz” dedi.

Related Posts

Slovacko – Fenerbahçe maçının yayıncısı aşikâr oldu

Temsilcimiz Fenerbahçe 2022-2023 UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme ikinci maçında Çekya deplasmanında Sovacko ile karşılaşacak. 11 Ağustos Perşembe …

U18 Basketbol Milli Takımı, Avrupa ikincisi oldu

Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynanan finali; FIBA Avrupa Başkanı Turgay Demirel, Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet …

Beşiktaş, Axel Tuanzebe’yi takımına katmak istiyor

Beşiktaş’ta stoper arayışları devam ediyor. Siyah-beyazlılar Manchester United’ın İngliz oyuncusu Axel Tuanzebe’yi listesine aldı. NTV Spor’un …

İçişleri: Eren Abluka-31 operasyonu başlatıldı

Ayrıntılar geliyor…

Sivasspor – Gaziantep FK maçından kareler

MEB’den 65 okula ‘okul kayıt parası’ incelemesi!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘okul kayıt parası’ alındığına ait şikayetler üzerine inceleme başlattı. Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.