Kızgın yağ davasında karar!

İstanbul Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı´nca hazırlanan iddianamede sanık Ersin Ülker´in (40) 15 Eylül 2019 tarihinde müşteki Kübra Tayfur´un (32) evine izinsiz bir şekilde bıçakla girdiği belirtildi.

DHA’da yer alan habere göre Ülker´in çaydanlık içerisinde yağ kaynattığını ve kızgın yağı Tayfur´un yüzüne döktüğü anlatılan iddianamede Ülker hakkında “Canavarca hisle öldürmeye teşebbüs” ve “Konut dokunulmazlığını ihlal etme” suçlarından 14 yıldan 23 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Bakırköy 20’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Ersin Ülker cezaevinden duruşmaya getirilirken taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

Bölge Adliye Mahkemesi, mağdur Kübra Tayfur´un yüzünde sabit iz kalıp kalmadığı konusunda Adli Tıp Kurumu´ndan rapor aldırılmadığı gerekçesiyle dosyayı mahkemeye geri göndermişti.

Dosyanın geri gelmesinin ardından Adli Tıp Kurumu’ndan müştekinin yüzünde sabit iz niteliğinde sürekli değişiklik olmadığı yönünde rapor geldi. Duruşmada mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı sanığın suç tarihinde müştekinin evine gece vakti girerek müştekinin yüz bölgesine ve vücudunun çeşitli bölgelerine kızgın yağ döktüğünü ve ayrıca bıçakla yaraladığını belirtti.

Ayrıca savcı mütalaasında müştekinin yaralanma niteliği dikkate alındığında sanığın eyleminin öldürmeye teşebbüs niteliğinde olduğuna yer verdi.

Savcı sanığın öldürmeye teşebbüs suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar ve gece konut dokunulmazlığının ihlali suçundan da 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Tutuklu sanık Ersin Ülker son savunmasında, “Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum o eve ne camdan ne balkondan girdim.

3 gündür zaten evdeydim. Kübra hastaneden taburcu olunca yanıma geldi. Niye yaptın dedim çok kızgındım dedi. Yemin ediyorum üzerime atılan büyük bir iftiradır. Allah´tan korkusu varsa gelsin gerçekleri söylesin” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığa öldürmeye teşebbüs suçundan 12 yıl hapis cezası, konut dokunulmazlığının ihlali suçundan ise 2 yıl hapis cezası verdi.

Related Posts

Avukat eşini ve 3 yaşındakini kızını kaçırmıştı! Teslim oldu

Diyarbakır’da, nisan ayında avukat Türkan Gülistan Tekin, kızı B.D.G.’yi kaçırmakla suçladığı boşanma aşamasındaki eşi F.G.’nin, evinin önüne …

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ekrem Karakaya’nın ailesine taziye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da misyonu başında silahlı akına uğrayak vefat eden tabip Ekrem Karakaya’nın ailesini telefonla …

Canan Kaftancıoğlu’ndan Fahrettin Koca’ya sert reaksiyon

Konya Kent Hastanesi’nde, dün Hacı Mehmet Akçay isimli şahıs, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’yı tabancayla başına ateş ederek öldürmüş …

İzmirli seçmen GÜZEL Parti’yi neden tercih ediyor?

İZMİR – 1999 lokal seçimlerinden beri çok sayıda siyasi kampanyada vazife alan siyasal bağlantıcı Ali Sabuktay, İntegral Araştırma Şirketi’nin …

Nijerya’da cezaevine atak: 1 kişi öldü 600 mahkum firarda

İçişleri Bakanlığı Daimi Sekreteri Shuaibu Belgore, yaptığı açıklamada, dün gece Kuje bölgesindeki cezaevine düzenlenen hücumun akabinde firar …

Samsun’da son bir haftada Covid-19 vaka sayısı 2 kat arttı

İldeki pandeminin son durumunun masaya yatırıldığı “İl Pandemi Değerlendirme Toplantısı” sonrası bilgi veren Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.