Kurban Bayramı Öncesi Büyük Zam! ‘Küçük’ Diye Duyuruldu Fakat Vatandaşı Kara Kara Düşündürdü

Yaklaşan kurban bayramı öncesi kurbanlıkların fiyatları konusunda art geriye açıklamalar geliyor. Kurbanlıklarda küçük baş hayvanlarda ve büyük baş hayvanlarda kilogram fiyatı belirli oldu. Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı, küçükbaş hayvanın 62 liradan, büyükbaşın ise 65 liradan kilogram fiyatının belirlendiğini açıkladı.

KURBANIMIZ YOK YA DA AZ KELAMLARINA KANMAYIN

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı, her sene olduğu üzere bu senede Kurban Bayramı öncesinde “Kurbanlıklar az ya da kurbanlık hayvan yok” formunda söylentiler çıkarıldığı belirterek bu sene bu türlü bir durumun bulunmadığını ve vatandaşların da bu tıp telaffuzlara inanmaması gerektiğini söyledi.

Kurban Bayramı’nda kesilen kurbanını kesmek, hisse etmek, parçalamanın farklı bir fiyata tabi olduğunu belirten Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı, 9 Temmuz 2022’de başlayacak olan Kurban Bayramı için bu yıl canlı hayvan kilogram fiyatının küçükbaş 62lira, büyükbaş 65 lira olarak belirlendiğini tabir etti.

İTHAL KURBANLIKLARIN GELMESİ KELAM KONUSU DEĞİL

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı, lider seçilmesinden sonra birinci ziyaretini Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Lideri Adlıhan Dere’ye yaptı. Lideri Adlıhan Dere ziyaret sırasında yaptığı açıklamada federasyon lideri olarak yeni seçilen Osman Yardımcı’ya , Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak her vakit takviye olacaklarını söyledi.

Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı da ziyaret sırasında bu sene ithal kurbanlıklar geleceğinden telaş edildiğini söyleyerek ithal kurbanlıkların kelam konusu olmadığını söz etti. Her sene Kurban Bayramı öncesi spekülasyon yapıldığını açıklayan Osman Yardımcı ” Bu sene Kurnam Bayramı’nda yetecek kadar hayvanımız var ve onları kesecek kadar da kasabımız var” dedi.

BÜYÜK BİR ARTIRIM YOK YALNIZCA YÜZDE 30 FİYATLAR ARTTI

Küçükbaş hayvanlarda kısımların 250 lira ile 300 lira ortasında yapıldığını, fakat büyükbaş hayvanlarda kesim fiyatının değiştiğini söyleyen Türkiye Kasaplar, Besiciler, Et ve Et Eserleri Esnaf ve Sanatkarları Federasyonu Lideri Osman Yardımcı, 2021 yılındaki Kurban Bayramı’ndan bu yana kurbanlık hayvanlara yüzde 30 artırım geldiğini söyleyerek her şeye yüzde 200 ile 300 artırım gelirken kurbanlık hayvanların fiyatlarına gelen yüzde 30’luk artırımın büyük bir artırım olmadığını söz etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.