LGS tercihleri ne vakit başlayacak? MEB 2022 LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı?

Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi imtihan, 5 Haziran 2022 tarihinde 1 milyondan fazla öğrencinin iştirakiyle tamamlandı.

Güzel bir lisede eğitim görmek için aylardır ders çalışan 8. sınıf öğrencileri, özel ve sayısal olmak üzere 2 oturumda gerçekleştirilen imtihanın güçlü soruları karşısında ter döktü.

İmtihanın akabinde LGS tercihlerinin yapılacağı tarih ve tercih kılavuzu ayrıntıları hakkında araştırmalar sürat kazandı.

Pekala LGS tercihleri ne vakit başlayacak? MEB 2022 LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı? İşte ayrıntılar…

2022 LGS tercihleri ne vakit başlayacak?

LGS imtihanı sonuçları, 30 Haziran 2022 tarihinde Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilecek. Öğrenciler sonuçlarını online ortamda TC Kimlik Numaralarını girerek öğrenebilecek.

LG sonuçlarının açıklanmasının akabinde Ulusal Eğitim Bakanlığı, tercih takvimini açıklayacak. Lakin 2022 LGS tercihlerinin tam olarak ne vakit yapılacağı şimdi muhakkak olmadı.

LGS sonucuyla ve lokal yerleştirmeye nazaran tercihlerin temmuz ayında yapılması bekleniyor. MEB’in tercih süreci ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

LGS tercih kılavuzu yayınlandı mı?

2022 LGS tercih kılavuzu şimdi yayınlanmadı. LGS tercih kılavuzu yayınlandığında haberimizde yer vereceğiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.