Musk, Twitter işçisi ile birinci toplantısını yapacak

Elon Musk, nisan ayında şirket için 44 milyar dolarlık teklif vermesinden bu yana birinci kere perşembe günü Twitter çalışanlarıyla konuşacak. Milyarder Tesla işvereninin toplantıda Twitter çalışanlarından sorular alması bekleniyor.

Etkinlik, Twitter CEO’su Parag Agrawal tarafından pazartesi günü işçiye gönderilen bir e-postayla duyuruldu. BBC’de yer alan habere nazaran; Agrawal, çalışanlara toplantıdan evvel Musk’a soru gönderebileceklerini söyledi.

TWİTTER SÖZCÜSÜ DOĞRULADI

İlk olarak Business Insider tarafından bildirilen haber, Twitter sözcüsü tarafından doğrulandı. Herkesin iştirakiyle gerçekleşecek toplantı, Musk’ın devralma teklifini başlatmasından bu yana şirketin iş gücüyle birinci kere direkt konuşması olacak.

ANLAŞMANIN GÜNDEMİNDE SPAM HESAPLAR VAR

Elon Musk bu ayın başlarında, toplumsal medya şirketini, kullanıcı tabanı hakkında daha fazla bilgi edinme isteklerini “engellemekle” suçlayarak muahededen çekilmekle tehdit etti.

Düzenleyicilere gönderilen bir mektupta Musk, spam hesaplarının ölçümünü yapma hakkına sahip olduğunu söyledi. Musk’ın sorunu fiyatı tekrar müzakere etmeye çalışmak yahut hatta muahededen uzaklaşmak için kullanabileceği sav edildi.

Şirket idaresi, mevzuyu toplumsal medyada gündeme getirme kararının alışılmadık olduğunu ve bunun ne kadar önemli olduğunu belirlemeyi zorlaştırdığını açıkladı.

Bay Agrawal, bir dizi Twitter bildirisinde şirketin geçersiz hesapları belirleme sürecini savunduğunda, Musk dalga geçen bir emojiyle cevap verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.