Otobüs çarptı, kaldırıldığı hastanede karnından ‘7 kilo kitle’ çıkartıldı: ‘Kızıma çarpan sürücüye dua ediyorum’

Taşpazar Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda, 25 Ağustos saat 18.30 sıralarında; üniversiteye hazırlık kursundan çıkan B.G., yolun karşısına geçmek isterken halk otobüsü çarptı. Kazada yaralanan B.G., çağrılan ambulansla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Tetkikler sırasında B.G.’nin karnında kitle tespit edildi. Ameliyata alınan B.G.’nin karnından 60 santimetre büyüklüğünde, 7 kilo 800 gram yükünde kitle çıkarıldı.

‘KIZIMA ÇARPAN OTOBÜS SÜRÜCÜSÜNE DUA EDİYORUM’

B.G.’nin annesi Reyhan G. (52), kızının karnındaki kitleyi kazanın akabinde öğrendiklerini belirtti. Kızının kazada hafif formda yaralandığını belirten Reyhan G., şöyle konuştu:

“Kaza sonrası kızımın hastanede çekilen tomografi sonucunda karnındaki kist görülüyor. Hekimi tarafından acil ameliyata alınıyor ve başarılı bir ameliyat geçiriyor. Hiçbir belirtisi ve ağrısı yoktu. Biz de bu olaya çak şaşırdık. 7 kilonun üzerinde karnından bir kist çıktı. Biz de ne kadar müddettir var bilmiyoruz. En ufak bir belirtisi olsa çabucak doktora getirirdim. Hiçbir ağrısı ve sızısı yoktu kızımın. Halk otobüsü sürücüsü yeterli ki kızıma çarpmış diyorum.

Dün geceden bu yana otobüs sürücüsüne, kızıma yeterli ki çarpmış diye dua ediyorum. Kaza sonrası da sürücüden davacı olmadık. Kazayla ilgili kızımda şükür bir yaralanma yok. Hekimi Ayşe Betül ile konuşunca çok şaşırdım. Neden bu kadar acil bir ameliyat olması gerektiğini sordum. O da ‘Karnındaki kist patlarsa kurtaramayabiliriz ve çok riskli, karnını büsbütün kist sarmış’ dedi. Başarılı bir ameliyatla kızım kurtuldu.”

‘KİTLE DOĞUŞTAN’

Ameliyatı gerçekleştiren Dr. Ayşe Betül Öztürk ise B.G.’nin karnındaki kitlenin doğuştan olduğunu ve giderek büyümesine karşın hasta ve yakınları tarafından fark edilmediğini belirtti.

Kaza hadisesi sonrası bu türlü bir olayı birinci kere yaşadıklarını belirten Öztürk, ”Kızımız, bir trafik hafriyatı geçiriyor ve kendisine otobüs çarpması sonrası acil servise getiriyor. Rutin denetimleri yapılırken çekilen tomografisinde karın içerisinde büyük bir kitle olduğunu tespit edildi. Neredeyse bütün karnını kaplayan bir kitle nedeniyle hastayı çabucak ameliyat aldık. Muvaffakiyet bir ameliyatla yaklaşık 60 santimetre büyüklüğünde ve 7 kilo 800 gram yükündeki kitleyi hiçbir sorun yaşamadan çıkardık. Hastamızın şu an da durumu âlâ ve besleniyor” dedi.

‘7 KİLO VERDİ’

“Daha evvel 26 santimetrelik bir kitle görmüştüm. Bu ise ondan daha büyük ve bütün karnını kaplamış halde, bütün organları itilmiş ve yer değiştirip küçülmüş ve yetirince gelişmemişti” sözlerini kullanan Öztürk, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Şu anda karın içinde önemli bir boşluk oluştu. Kızımız da 7 kilo vermiş oldu. Bu kitle aslında doğuştan varmış ve giderek yavaş yavaş büyümüş. Fark edilmemesinin nedeni ise hiç ağrı yapmamış olması. Aslında kızımız zayıf. Kendisi karnının çıkık ve göbekli olduğunu zayıflamaya çalıştığını belirtti. Bu kilodan değil kitleden kaynaklanıyormuş. Kaza olmasaydı ve kitle biraz daha büyüyüp patlasaydı, kanama nedeniyle hayatını kaybedelerdi. Zayıf bir kızın bu formda karnının göbekli olmasını beklemiyoruz. Beşerler çocuklarında bir asimetrik görünüm olduğunda kesinlikle doktora başvurmalılar.”

Related Posts

Mağaza Market-Sen’den ‘A101, son kullanma tarihi geçen eserleri satıyor’ savı: ‘Bakanlık seyrediyor…’

Marketlerinde yaklaşık 80 bin TL’ye tekne satacağını belirttiği broşürle dikkat çeken ve son olarak ‘barkod oyunu’ argümanıyla tartışılan A101 …

Gürpınar Hali’nde denetim! Yasak avlanan 1 ton balığa el konuldu

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinesinde, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı …

Sivasspor’da Ahmed Musa ameliyat oldu

DG Sivassporlu Ahmed Musa ameliyat oldu. Ahmed Musa’nın sol ön kol kırığı operasyonu; Acıbadem Kayseri Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji …

İtalya sağcı koalisyonu tartışıyor: Erdoğan çatlak yaratacak mı?

Avrupa’da şok tesiri yaratan çok sağcı İtalya’nın Kardeşleri isimli siyasi parti ve önderi Giorgia Meloni’nin zaferi gündemden düşmüyor …

İzmir’de 8 ton geçersiz etil alkol ele geçirildi: 9 gözaltı

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Cürümlerle Çaba Şube Müdürlüğü grupları, kentte düzmece içki üretiminde kullanılmak üzere düzmece etil …

“Merkel bize kur yapıyordu”

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Kocaeli’ndeki Rizeli hemşerileriyle bir araya geldi. Çamlı’nın hedefinde bu sefer Batılı ülkeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.