Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Yerhov: Yaptırımlar bize geri adım attırmaz, çünkü 1917 sonrasını ve Nazi işgalini gördük!

Gazete Duvar’dan Aydın Sezer’e konuşan Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksey Yerhov, yaptırımların Rusya’ya geri adım attıramayacağını söyleyerek, “İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra daha kötü şartlar yaşadık, bunu da atlatacağız” dedi.

Yerhov; Rusya’nın yaptırımlara karşı geri adım atmayacağı ve nasıl etkileneceği şeklinde soruya, “Zor günler geçireceğiz ama yaptırımlar Rusya’ya geri adım attıramayacak” şeklinde yanıt verdi.

EKİM DEVRİMİ VE NAZİ İŞGALİ ÖRNEĞİ

Durumun 1917 Ekim Devrimi’nden daha zor olmadığını öne süren Büyükelçi Yerhov sözlerini şöyle sürdürdü:

Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Yerhov: Yaptırımlar bize geri adım attırmaz, çünkü 1917 sonrasını ve Nazi işgalini gördük!

“Ülkenin üçte birinin yıkıntılar altında bulunduğu, fabrikalar ve tarlalarda o dönemin Nazileriyle kanlı muharebelerin neticesi olarak kaybettiğimiz milyonlarca el ve beyinden yoksun kaldığımız II. Dünya Savaşı’ndan sonra olduğundan daha zor değil.” diye konuşu.

Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Yerhov: Yaptırımlar bize geri adım attırmaz, çünkü 1917 sonrasını ve Nazi işgalini gördük!

O zaman ayakta kaldıklarını, şimdi de ayakta kalacaklarını belirten Aleksey Yerhov, konuşmasında Eurovision ve ‘toplumsal cinsiyet eşitliği’ gibi kavramları da düşkün ve ahlaksız olarak niteleyerek “Tersine, yaptırımların bize yararlı olacağına inanmak geliyor içimizden.” dedi.

“TÜRK İŞ İNSANLARI PROVOKASYONA KAPILMASIN”

Rusya’da iş yapan Türk iş insanlarının endişelerinin de sorulduğu Yerhov, hasımlarının Türkiye ile Rusya’nın ticari ilişkilerinin bozulmasına sevineceğini ileri sürdü.

Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Yerhov: Yaptırımlar bize geri adım attırmaz, çünkü 1917 sonrasını ve Nazi işgalini gördük!

Türk iş insanlarının provokasyonlara kapılmaması gerektiğini belirten Yerhov iş insanlarına seslenerek “Bilgelik gösterin, provokasyonlara kapılmayın. İşinizi siyasi konjonktür ve duyguların etkisinden korumak için çaba gösterin, bunlar hızla geçer gider; oysa bir şeyleri yeni baştan inşa etmek büyük para ve çaba gerektirir.” yorumunu yaptı.

“AKKUYU ZAMANINDA BİTER”

Yerhov ayrıca Akkuyu Nükleer Santrali’nin süreçten etkilenmeyeceğini iddiasında da bulundu.

Rusya'nın Türkiye Büyükelçisi Yerhov: Yaptırımlar bize geri adım attırmaz, çünkü 1917 sonrasını ve Nazi işgalini gördük!

Büyükelçi, “Akkuyu Nükleer Santrali’nin başlatılmasını şüphem yok ki belirlenen tarihte, yani 2023’te sizinle beraber kutlayacağız” dedi.

Related Posts

Sendikacılar yargılanıyor: Bu dava bir karalamadır

Sağlık ve Toplumsal Hizmet İşçileri Sendikası (SES) Eş Genel Lideri ve MYK üyelerinin ortalarında bulunduğu 8 sendikacı hakkında açılan davanın …

Papa Franciscus: Rusya Federasyonu Lideri’ne yalvarıyorum

Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’ndaki klâsik pazar duasını yapan Papa, ritüelin dışına çıkarak duanın çabucak başında Ukrayna-Rusya savaşına …

Meteoroloji saat verdi: Kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran Marmara, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Karadeniz ile Kütahya …

27. Periyot 6’ncı yasama yılı 1 Ekim’de başlıyor

TBMM Lideri Mustafa Şentop: 27. Periyot 6’ncı yasama yılı 1 Ekim’de başlıyor. Meclisimiz 1 Ekim 2021 tarihinde başladığı 5’inci yasama yılını …

Hugh Jackman kim, kaç yaşında? Hugh Jackman Türk mü? Hugh Jackman’in aldığı mükafatlar…

Ryan Reynolds, Deadpool hayranlarını heyecanlandıran yeni bir haber paylaştı. Reynolds’ın yer aldığı teaser’da Hugh Jackman’ın Deadpool 3’te …

Afyonkarahisarlı şehit Muhammed Arı’nın annesi hayatını kaybetti

13 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi’nde PKK’lı teröristlerin ateşi üzerine çatışma çıkmış, hain atak sonrası 6 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.