"Sevgilimin evine çok geliyorsun!" Döve döve öldürdüler!

“Sevgilimin evine çok geliyorsun!” Döve döve öldürdüler!

İstanbul Çekmeköy, Merkez mahallesinde 29 Ekim’de meydana gelen olayda, evinden dışarı çıkan Burhanettin Okyay (56), kapısının önünde 4 kişinin saldırısına uğradı. Saldırganlar aralarına aldıkları 56 yaşındaki adamı feci şekilde dövdükten sonra olay yerinden yaya olarak kaçtılar.

DHA’da yer alan habere göre çevreden yetişenler tarafından hastaneye kaldırılan Burhanettin Okyay tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Cinayet Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis saldırganlardan birinin Burhanettin Okyay’ın kapı komşusu üniversite öğrencisi S.A.’ın sevgilisi Emre A. (22) olduğunu belirledi. Emre A. ile Burhanettin Okyay ve çocukları arasında daha önceden kız arkadaşının evine çok sık geldiği için tartışmalar yaşandığı tespit edildi.

Polis peşine düştüğü Emre A.’yı kısa sürede yakaladı. Ölümle sonuçlanan darp olayına karıştıkları tespit edilen Onur A. (26), Yasin S. (21) ve 17 yaşındaki Y.M. de gözaltına alındı. Şüphelilerin sorguları Cinayet Büro Amirliğinde yapıldı. Yapılan soruşturma sonucu kız arkadaşının evine gittiği için kapı komşusu Burhanettin Okyay’la daha öncede tartıştığı öğrenildi.

Bir süre önce de aynı sebeple Burhanettin Okyay’ın oğullarıyla tartışan şüphelinin, intikam almak için olay günü arkadaşlarını evin önüne çağırdığı tespit edildi. Birlikte Burhanettin Okyay’ın evden çıkmasını bekleyen şüphelilerin daha sonra onu darp ettikleri tespit edildi.

Polis soruşturması sırasında şüphelilerden Emre A.’nın daha önceden 17 kez, Onur A.’nın ise 26 çeşitli suçlardan polise geliş kayıtları olduğu tespit edildi.

Öte yandan şüphelilerin Burhanettin Okyay’ı dövdükleri anlar ise apartmanın güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği belirtildi. Şüpheliler işlemleri tamamlandıktan sonra Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.