Süper Lig yayın ihalesinde Katarlıların dediği oldu

Kangrene dönüşen Süper Lig’deki yayıncı konusu çözüme kavuştu. beIN Sports bu yıl 2 milyar 50 milyon TL ödeme yapacak ve naklen maçları yayımlayacak

Süper Lig Kulüpleri ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayın ihalesi için beIN Sports’la 2 yıllık anlaşma sağladı.

Yayıncı kuruluşun 2 yıllık süreçte ödeyeceği rakam da belli oldu.

Böylece Süper Lig’deki yayıncı konusu çözüme kavuştu. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kulüpler uzun süredir görüşme halinde olduğu mevcut yayıncı kuruluş beIN Sports ile 2 yıllık anlaşma sağlandı. Ajansspor’un haberine göre kulüpler, 1 yıllık anlaşma istese de yayıncı kuruluş 2 yıllık anlaşmada diretti.

Yayıncı kuruluş beIN Sports bu yıl 2 milyar 50 milyon TL ödeme yapacak, önümüzdeki yıl ise enflasyon artışı kadar ücrette artış olacak. Öngörülen artış ise yüzde 50 olarak konuşuldu.

İKİNCİ YIL İÇİN ANLAŞMA SAĞLANMADI

Bu sezon Süper Lig’in isim sponsoru olan Spor Toto ile önümüzdeki yıl için de anlaşma sağlandı. Spor Toto, isim sponsorluğu için bu yıl 500 milyon TL ödeme yapacak. Fakat ikinci yıl için ise Spor Toto ile henüz anlaşma sağlanamadı.

REKABET KURULUNUN ONAYI LAZIM

TFF Ana Statüsü’ne göre yayın ihalesinin yeni sezonun başlamasından 6 ay önce sonuçlandırılması gerekiyordu. Fakat bu süre çoktan aşıldı. Saran Group, üzerine düşeni yaparak, 5 teklifi imzalayıp gönderdiği halde TFF bir cevap vermedi. İhale fiilen akamete uğramış durumda. TFF, mevcut yayıncı ile ihalesiz devam etmek isterse bunun için Rekabet Kurulu’ndan onay alması gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.