TBMM Başkanı Şentop: “Çocuklar, aziz milletimizin en değerli varlıkları”

TBMM Başkanı Şentop: “Çocuklar, aziz milletimizin en değerli varlıkları”

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Esenler Karne Şenliği’ne katıldı

İSTANBUL – TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Esenler’de minikler için düzenlenen “Esenler Karne Şenliği” etkinliğine katıldı. Başkan Şentop, “Çocuklar, anne babalarının göz bebekleri olduğu kadar aziz milletimizin de en değerli varlıkları” dedi.

Esenler Belediyesi, eğitim-öğretim dönemi boyunca okullarda ter döken minikler için “Esenler Karne Şenliği” etkinliğine ev sahipliği yaptı. Esenler Dörtyol Meydan’da düzenlenen etkinliğe Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol konuşmalarının ardından çocuklar, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’a, çocukluğuyla ilgili sorular da sordu.

“Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan çocuklarımız için yapacağımız daha çok şey var”

Esenler Karne Şenliği’nde konuşan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Çocukluk; hayatımızın en değerli, en güzel dönemidir. Hepimiz o günleri özlemle anarız. Aynı zamanda çocukluk en çok biriktirdiğimiz dönemdir. Bilgiler, anılar, hatıralar biriktiririz. Gözlemlerimizi, duyduklarımızı biriktiririz. Sadece matematik, Türkçe, fen bilgisi öğrenmiyoruz. Çocukluğumuzda toplumsal değerleri, ahlaki değerleri de öğreniyoruz. İyi ve ahlaklı insanlar olmayı, yardımsever, merhametli olmayı da öğreniyoruz. Ülkemizin ve milletimizin geleceği olan çocuklarımız için yapacağımız daha çok şey var. Onlara güzel bir gelecek sunmak için hepinize büyük sorumluluklar düşüyor. Tatil demek sadece dinlenmek, eğlenmek değil. Yeni şeyler öğrenmek, yeni beceriler kazanmak için de büyük bir fırsat. Meraklı olduğunuz konularda araştırmalar yapmanızı, yabancı dilinizi geliştirmek için filmler izlemenizi, müzik dinlemenizi, sanatla ilgilenmenizi tavsiye ediyorum. Tabii bilgisayar, telefon var ama hayattan kopmayın, daima hayatın içerisinde olmaya çalışıp, gayret gösterin. Esenler Belediyesi’nin sizleri düşünerek açtığı Şehir ve Çocuk kanalında çok zengin içerikli programlar var. Aynı zamanda karne ödülü olarak da çeşitli hediyeler sunarak sizleri sevindirmeyi amaçlamışlar” ifadelerinde bulundu.

“Çocuklar, aziz milletimizin en değerli varlıkları”

Tüm çocuklara seslenen Başkan Şentop, “Sizler, anne babalarınızın göz bebekleri olduğunuz kadar aziz milletimizin de en değerli varlıklarısınız. Sizler sevgiyi, barışı, iyiliği, yardımlaşmayı, vicdanı, merhameti ifade ediyorsunuz. Sizler bu güzelliklerimizle büyüdüğünüzde yarınlarımız çok daha güzel olacak. Esenler’de, İstanbul’da, Anadolu’da, bütün vatan sathında, Türk dünyasında, İslam dünyasında, bütün dünyada çocuklar daha mutlu, huzurlu bir dünyada yaşamayı hak ediyorlar. Sevgili çocuklarımız sağlıkla büyüsünler, şeref ve haysiyetlerini muhafaza ederek ahlaklı, adaletli, dürüst, vicdanlı kişiler olarak hayata değer katsınlar. Allah herkese yüreğinden geçen hayırlı temennilerini nasip etsin” açıklamasında bulundu.

Etkinlikte sosyal medya üzerinden güvenli içeriklerle yayın yapan “Şehir ve Çocuk Kanalı”nın tanıtımı da yapıldı. Geleneksel ve dijital oyunların oynandığı şenlikte, jonglör gösterileri ve karaoke gibi pek çocuk aktiviteleri gerçekleşti.

İhlas Haber Ajansı / Deniz Zeybek – Politika

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.