TFF’yi kurşunluyanların sözleri ortaya çıktı! Cürümlerini itiraf ettiler

Olayda silah kullandığını itiraf eden gümrük müşaviri Cüneyt U. polisteki sözünde “Çok alkollüydüm. Bunun tesiriyle havaya ateş ettim. Katiyetle federasyon binasını amaç almadım. Çok pişmanım” dedi. Şüphelilerle birlikte ele geçirilen 2 av tüfeği, 2 tabancanın balistik incelemesinin sürdüğü öğrenildi. Şüphelilerin olaydan sonra arabayla kaçtıkları anlar güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. 

TFF BİNASINA 5 MERMİ İSABET ETMİŞTİ

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)’nun Riva’da bulunan binasında 1 Eylül 2022  tarihinde saat 17.50 sıralarında gerçekleşen olayda binaya 5 adet mermi isabet etmişti. Mermilerden biri Federasyon Lideri Mehmet Büyükekşi’nin odasına, öbür bir mermi o sırada toplantı yapılan odada öteki 3 merminin ise binanın çeşitli yerlerine isabet etmişti. Polisi alarma geçiren olayın akabinde harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü, Gasp Ofis Amirliği koordinesindeki gruplar çevreyi ablukaya alarak soruşturma başlatmıştı. Bir yüzen konutun balkonundan ateş edildiği, şüphelilerin araçla olay yerinden süratle kaçtıkları belirlenmişti. O anlar ise bir güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Manzaralarda şüphelilerin beyaz renkli bir araçla olay yerine geldikleri, daha sonra süratle oradan uzaklaştıkları görüldü.


luya

POLİS SAAT 21.00’DE SALDIRGANI GÖZALTINA ALDI 

Yapılan çalışmalarda kısa mühlet içinde olayı gerçekleştiren kişinin gümrük müşavirliği yapan Cüneyt U. olduğu tespit edildi. Polis takımları şüphelinin Riva’daki villasına gittiklerinde, olay yerinde olduğu belirlenen Oğuzhan G.’yi gözaltına aldı. Oğuzhan G.’nin, Cüneyt U.’yu Yemek yemesi için Riva merkeze bıraktığını söylemesi üzerine gruplar bu istikamete kaydırıldı. Riva merkezden olay yerine yanlışsız yürüyen Cüneyt U. saat 21.00 sıralarında gözaltına alındı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, BİRİ TABİRİ ALINIP HÜR KALDI 

Olay sırasında ve sonrasında alkollü oldukları tespit edilen şüpheliler Cüneyt U. ile Oğuzhan G., Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğünde sorgulandı. Polis soruşturma kapsamında bu şahıslarla irtibatlı olduğu tespit edilen H.Ç.’yi de yakaladı. Olayla ilgili gözaltına alınan bir kişi daha ise savcılık talimatıyla tabiri alındıktan sonra hür bırakıldı.

POLİSTEKİ TABİRİNDE CÜRMÜNÜ İTİRAF EDİP “PİŞMANIM” DEDİ 

Gasp Ofis Amirliğinde söz veren ve kabahatini itiraf eden Cüneyt U. poliste verdiği tabirinde “Olay sırasında çok alkollüydüm. Bu durumun tesiriyle havaya ateş ettim. Muhakkak federasyon binasını ya da öbür bir yeri amaç almadım. Olayın akabinde çıkan karışıklıktan korkup arabaya binerek oradan ayrıldım. Yaptığıma çok pişmanım. “ dedi.

SİLAHIN DOMATES TARLASINDA BULUMASINI KAMERALAR KAYDETTİ 

Şüphelinin kendisini yakalayan polislere “Silahı yüzen meskenin gerisinde bulunan sazlık alana attım.” tabirinin ise palavra olduğu ortaya çıktı. Polis gün uzunluğu dalgıçlarında katıldığı arama çalışmalarında silahı bulamadı. Lakin daha sonra Cüneyt U’nun villasının içinde bulunan domates bahçesinde toprağa gömülü halde siyah bir beze sarılan iki adet tabanca ve 12 mermi ele geçirildi. Bu silahlardan birinin olayda kullanılan silah olduğu belirlendi. Silahların bulunduğu anlar bir cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

Olayla ilgili gözaltına alınan öbür kuşkulu Oğuzhan G. ise  “Yüzen meskende Cüneyt U. ile birlikte oturuyorduk. Ben bir orta dışarı çıktım. Geri döndüğümde Cüneyt abi bana makus bir şey yaptığını söyleyerek arabayla oradan ayrılmamızı istedi. Birlikte onun meskenine geldik. Daha sonra kendisini yemek için merkeze bırakmamı istedi. Ben de onu bıraktım. Geri döndüm. Üzerimi değiştirip onun yanına gitmeye planlarken polisler geldi.” dediği öğrenildi.

SİLAHLARIN BALİSTİK İNCELEMESİ SÜRÜYOR

Kuşkulu Cüneyt U.’nun meskeninde bulunan iki adet av tüfeği ile domates tarlasında bulunan iki tabanca diğer bir hatada kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için kriminal polis laboratuvarına gönderildi.

Poliste süreçleri tamamlanan daha evvelce 18 sefer polise geliş kaydı bulunan Cüneyt U. ile iki kere polise geliş kaydı bulunan Oğuzhan G. ve onlarla irtibatlı olduğu belirlenen H.Ç. adliyeye sevk edildi. Şüpheliler adliyeye giderken “Neden ateş ettiniz.” sorusuna yanıt vermediler.

Related Posts

Papa Franciscus: Rusya Federasyonu Lideri’ne yalvarıyorum

Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’ndaki klâsik pazar duasını yapan Papa, ritüelin dışına çıkarak duanın çabucak başında Ukrayna-Rusya savaşına …

Meteoroloji saat verdi: Kuvvetli yağış ve rüzgar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran Marmara, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Karadeniz ile Kütahya …

27. Periyot 6’ncı yasama yılı 1 Ekim’de başlıyor

TBMM Lideri Mustafa Şentop: 27. Periyot 6’ncı yasama yılı 1 Ekim’de başlıyor. Meclisimiz 1 Ekim 2021 tarihinde başladığı 5’inci yasama yılını …

Hugh Jackman kim, kaç yaşında? Hugh Jackman Türk mü? Hugh Jackman’in aldığı mükafatlar…

Ryan Reynolds, Deadpool hayranlarını heyecanlandıran yeni bir haber paylaştı. Reynolds’ın yer aldığı teaser’da Hugh Jackman’ın Deadpool 3’te …

Afyonkarahisarlı şehit Muhammed Arı’nın annesi hayatını kaybetti

13 Mayıs 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesi Çığlı Üs Bölgesi’nde PKK’lı teröristlerin ateşi üzerine çatışma çıkmış, hain atak sonrası 6 …

Mağaza Market-Sen’den ‘A101, son kullanma tarihi geçen eserleri satıyor’ savı: ‘Bakanlık seyrediyor…’

Marketlerinde yaklaşık 80 bin TL’ye tekne satacağını belirttiği broşürle dikkat çeken ve son olarak ‘barkod oyunu’ argümanıyla tartışılan A101 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.