Üreticilerini pişman ettiler: Dünyanın en çirkin otomobilleri!

Güzelliğin göreceli bir kavram olduğu herkes tarafından bilir. Bazen bize güzel gözüken bir başkasına çirkin gelebilir. Ancak bu otomobiller için ortak bir karara varılabileceği aşikar. Bizde sizler için üreticilerini de pişman eden gelmiş geçmiş seri üretime geçen en çirkin 5 otomobilini listeledik. İşte karşınızda dünyanın en çirkin otomobilleri listesi…

Dünyanın en çirkin otomobilleri!

Güzellik göreceli bir kavram olduğu için sizlerin de yorumlarını merak ediyoruz. Sizde yorumlar bölümünde listedeki otomobilleri en çirkinden en güzele doğru tekrar sıralayın lütfen!

1- Fiat Multipla

Fiat Multipla temele bakıldığında bir ailenin ihtiyaç duyacağı her şeyi içerisinde barındırmayı başaran bir otomobil. Geniş iç hacmi, aynı anda aracın içinde 7 kişiye kadar oturma imkanı sunuyor. Ayrıca geniş saklama gözleri ve çocuk koltuğunu en verimli şekilde kullanmanızı sağlayan Multipla bu özellikleri sayesinde Avrupa’da yılın aile otomobili seçildi. Ancak bu ödülün ardından Avrupa’nın en çirkin otomobili ödülünü de aldı. Küçük çocuklar Fiat Multipla için “çirkin ördek yavrusu” lakabını taktı.

2- Nissan S-Cargo

Hangi sınıfa gireceği hala tartışılan Nissan S-Cargo aslında ilk çıktığında monospace sınıfına girmek istiyordu. Ancak tasarımcısı bir karikatürist miydi? Yoksa sadece kötü bir gününde mi bu otomobili tasarlandı bilinmez ancak otomobil bir çizgi filmden fırlamış gibiydi. 1989 yılında piyasaya sürülen S-Cargo sadece 3 yıl üretimde kaldı. Kendi ülkesinde de itibar görmeyen S-Cargo masrafını çıkaracak kadar bile satılmadan tarihin tozlu raflarına gömüldü.

3- Renault Vel-Satis

Aslında Vel-Satis için tam manasıyla üreticisini pişman etti demek doğru olmaz. Çıktığı dönem Renault’un premium segmentine oynayan Vel-Satis 3.5 litrelik motorları ile göz dolduruyordu. Yol tutuşu ve motor performansı konusunda uzmanlardan tam not alan Vel-Satis modelinin kusuru çok başkaydı. Otomobil arka ve yan profilden “eh işte” denilecek bir tasarıma sahipken ön taraf maalesef bir faciaydı. Renault, Vel-Satis modeline inanılmaz güveniyordu ancak o dönem işler istedikleri gibi gitmedi.

4- Pontiac Transport

Listemizin 4. sırasında bir Amerikan otomobili var. Aslında bu otomobili belirli bir sınıfa koymakta çok zor. Çünkü bir dolmuş mu yoksa MPV bir model mi belli değil. Görenler o dönem bir bilim kurgu filminden çıktığını sanıyordu. Uzay dolmuşu lakaplı Pontiac Transport tam karakteri oturmamış bir otomobildi diyebiliriz. Satışlarındaki düşüş nedeniyle de hızlıca piyasadan silindi gitti.

5- Suzuki X-90

Suzuki markası birçok kompakt ve küçük otomobille piyasada yer aldı. X-90 modeli de aslında bu modellerden biri olacaktı. Fakat işler çok garip yerlere gitti. X-90 için havalı bir roadster modeli desek değil 4×4 oluşuna baksak bir arazi aracı değil. X-90 içinde karakteri tam oturmamış desek yanlış söylemiş olmayız. Bir dönem Türkiye’de markaların reklam aracı olarak gözüken X-90 daha sonralarda yavaş yavaş piyasadan silindi gitti.

Peki siz dünyanın en çirkin otomobilleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir