Zübeyde, Analar ve Oğullar’ın İstanbul galası yapıldı

‘Zübeyde, Analar ve Oğullar’ filminin oyuncuları ve yapım ekibi gala öncesi basın mensuplarına açıklama yaptı.

Yapımcı Nuri Yıldırım, filmin Cumhuriyetin 100. yılında hayata geçirilmesinin önemli olduğunu belirterek, “Alper kardeşimle bu projeye üç yıldır çalışıyoruz. Bu yıl itibarıyla 100. yıl kutlamalarına denk gelmesinin ve onurlu bir savaşçının annesini anlatmanın onurunu yaşıyoruz” dedi.

Oyuncu Aslıhan Güner, Zübeyde Hanım’ı oynadığı için çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getirdi. Güner, “İyi ki rol bana geldi, iyi ki oynadım ve iyi ki Alican il oynadık. Sette birlikte çok kıymetli ve duygulu sahnelere imza attığımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Film, Osmanlı’nın son dönemlerinde karışıklık içindeki Selanik’te başlıyor ve Cumhuriyet’in ilanına kadar olan süreci yansıtıyor. Yönetmen koltuğunda Cenk Yaz’ın oturduğu filmin yapımcılığını Nuri Yıldırım ve Alper Tosun üstlendi. Senaryosunu İlber Tekinsoy kaleme aldı.

Zübeyde karakterini Aslıhan Güner, Mustafa Kemal Atatürk’ü ise Alican Yücesoy’un oynadığı yapımda Devrim Nas, Emre Kınay, Sitare Akbaş, Wilma Elles, Enes Demirkapı, Ali Sağ ve Turgay Tanülkü de rol aldı.

Film, 13 Ekim 2023 tarihinde Türkiye, Avrupa, ABD, Orta Asya ve Orta Doğu’da vizyona girecek. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx