Çatlı ailesine ‘yarın kızını öldürmeye geliyorlar’ telefonu

Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı’nın eşi, kızı ve damadı, tehdit edildikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Çatlı’nın akademisyen kızı, “Sanık bana küfretti, cinsel tacizde bulundu” dedi. Anne Meral Çatlı ise, sanığın kendisini arayarak “Yarın kızını öldürmeye geliyorlar” dediğini anlattı. Davaya konu ifadeleri kullanmadığını söyleyen Tuğfan S. hakkında iki ayrı suçtan dava açıldı.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya göre Tuğfan S., Abdullah Çatlı için düzenlenen bir anma töreninde ailesi ile tanıştı. Dosyaya göre Çatlı’nın eşi Meral Çatlı, kızı Gökçen Çatlı ve damadı Aydın Özen ile tanışan Tuğfan S. bir süre sonra bu kişileri telefonla arayarak tehdit etmeye başladı.

Aile, bu kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Özel bir üniversitede dekan yardımcısı olarak görev yapan Gökçen Çatlı ifadesinde “Şüpheliyle dayım aracılığı ile tanıştım. Fotoğraf çektirmek istemiş. Daha sonra şüpheli, beni ve ailemi gece gündüz aramaya başladı. Bana küfretti; cinsel tacizde bulundu” dedi.

Anne Meral Gökçen ise ifadesinde “Beni de aradı. Bana, ‘Yarın kızını öldürmeye geliyorlar’ dedi” ifadelerini kullandı.

Yürütülen soruşturma sonrası Tuğfan S. hakkında “tehdit ve hakaret” suçlarından dava açıldı. Mahkemede savunmasını yapan S. ise suçlamaları kabul etmedi. Tuğfan S. ifadesinde “Numara bana ait. Ama bu sözlerin hiçbirini sarf etmedim” dedi. Dosyaya ilişkin yargılama sürüyor. (KAYNAK)

Ne olmuştu?

Önce sıradan bir trafik kazası gibi görünen olay, aracın içinden çıkan kişilerin kimlikleri öğrenilince tarihe “Susurluk Kazası” olarak geçti. Mercedes’te 12 Eylül öncesi bir çok katliamın organizatörü ve bizzat katili olarak aranan Abdullah Çatlı, onu aramakla görevli polis müdürü Hüseyin Kocadağ ve dönemin DYP milletvekili, aşiret lideri Sedat Bucak bulunuyordu. Bucak kazadan yaralı kurtulmuş Emniyet Müdürü Hüseyin Kocadağ, Çatlı ve kız arkadaşı olduğu ileri sürülen Gonca Us ölmüştü.

Kazanın ardından yeraltı dünyasından, kontrgerillaya, devlet içi çatışmalardan, Kürt işadamlarının öldürülmesine kadar bir dizi olayda yer alan, aralarında dönemin Özel Harekât Daire Başkanı İbrahim Şahin’den onun emrindeki polislere kadar bir dizi ilişki ve isim ortaya çıktı. Bütün bu ekibin ise dönemin İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’a bağlı olduğu iddia edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx