Erdoğan “28 şubat sermayeyi renklere böldü” deyince… Dünürünü hatırladık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TİSK Ortak Paylaşım Forumu’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada “Artık 21 yılı geri bırakan iktidarlarımızın hiçbir döneminde sermaye ayrımcılığı, sermaye düşmanlığı yapmadık. Bugün bile acı ve utançla hatırlanan 28 Şubat dönemindeki sermayeyi renklere bölen anlayış başta olmak üzere ülkemiz ekonomisine zarar verecek hiçbir yaklaşımı kabul etmedik, etmeyeceğiz. Korkular ve hassasiyetler üzerinden yürütülen kampanyaların ülkemize hiçbir fayda sağlamadığını yine o dönemde beraberce tecrübe ettik. Biz milletimizin bünyesindeki hiçbir farklılığı ayrışma veya kamplaşma vesilesi olarak görmüyoruz. Tam tersine bu hakikatleri ülkemizin sosyal ve beşeri zenginliğinin nişaneleri olarak kabul ediyoruz. Türkiye’nin hangi kökenden, inançtan ve siyasi görüşten olursa olsun tüm vatandaşlarının katkısına ihtiyaç duyduğunu asla unutmuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

DÜNÜRÜ AKILLARA GELDİ

Erdoğan’ın bu sözleri 28 Şubat sürecinde askerle birlikte terörle mücadelede önemli görevi olacak yerli malı İHA üzerinde çalışan dünürü Özdemir Bayraktar’ı akıllara getirdi.

Mühendis Özdemir Bayraktar 28 Şubat sürecinde askerlerle birlikte milli bir projeye başlattı. Balyoz’dan hapiste yatan komutanların defalarca ziyaretlerine, duruşmalarına gitti.

Kumpasla işsiz bırakılan milli projeleri yürüten askerlere iş olanağı verdi.

Yerli İHA’ların TSK’ya teslim töreninde, “Melih Komutanın vasiyetini tamamladık; bu projeler bu başarılar aslında onların eseridir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx